Oferta

Oferta

Stadnina Koni Fiord Młodzikowo położona jest w bardzo urokliwej okolicy lasów i łąk nadwarciańskich. Ciekawe tereny, z dala od zgiełku miejskiego, zachęcają do czynnego wypoczynku na końskim grzbiecie.

Oferta nasza skierowana jest zarówno do osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z końmi, jak również do tych, którzy czują potrzebę rozwoju już nabytych umiejętności.
Zadaniem naszych instruktorów jest nie tylko nauka jazdy konnej i fachowa opieka, ale także uświadomienie jeźdźcom jak piękne może być jeździectwo bez przemocy, oparte na szacunku i zrozumieniu natury konia.

Nasza stajnia zapewnia duże zróżnicowanie koni, tak pod względem gabarytów jeźdźców jak i ich umiejętności. W ofercie znajdują się: kuce szetlandzkie, kuce sportowe, fiordy, konik polski, konie wielkopolskie, szlachetnej półkrwi, małopolskie i pełnej krwi angielskiej. Część z naszych koni z powodzeniem startowała w zawodach skokowych.

Wszystkie jazdy w naszym ośrodku odbywają się pod okiem instruktorów. Osobom początkującym proponujemy jazdę na lonży, bardziej zaawansowanym natomiast lekcje na maneżu bądź w terenie. Jazdy maneżowe tylko w nielicznych przypadkach odbywają się w zastępie. Preferujemy jazdy samodzielne, które w większym stopniu rozwijają umiejętność komunikacji z koniem. Dla osób o większych aspiracjach i umiejętnościach jeździeckich dysponujemy profesjonalnym parkurem. Zimą i w razie gorszej pogody jazdy odbywają się na krytej ujeżdżalni.

Najmłodszym adeptom sztuki jeździeckiej proponujemy oprowadzanie na uroczych kucykach.