Fotorelacja z Dnia Huculskiego 21-08-2016

Fotorelacja z Dnia Huculskiego

XI Wielkopolski Czempionat Koni Huculskich
Młodzikowo 20.08.2016

W ramach Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Huculskich przy pięknej pogodzie w sobotę 20.08.2016 w Młodzikowie odbyły się zawody, których organizatora Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Konnej „POLAN”, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich oraz Stadnina Koni Fiord Młodzikowo. Udział wzięły reprezentacje z 7 województw: wielkopolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.

Zasadnicza polowa próba dzielności składała się z dwóch części. Pierwsza to ocena koni na płycie – czempionat hodowlany, gdzie oceniano typ, budowę, ruch i ogólne wrażenie. Druga część to próba terenowa tzw. "ścieżka huculska", w której sprawdzano umiejętności pokonywania naturalnych i sztucznych przeszkód terenowych, odwagę, zdolności, posłuszeństwo i trening konia. Dla zawodnika jest to próba jazdy w zadanym tempie i umiejętności prowadzenia konia w trudnym terenie.

Zwycięskie ekipy oprócz tradycyjnych dyplomów i pucharów otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów: Wielkopolską Izbę Rolniczą, Wytwórnię PASZ LIRA oraz Sklep Jeździecki TROK.
W dniu dzisiejszym miał odbyć się Towarzyski Konkurs Skokowy, jednak nieoczekiwana zmiana pogody pokrzyżowała plany organizatorom i zawody zostały odwołane.